Oil And Gas Extraction in Freeport, Texas
103 oil and gas extraction businesses in Freeport
103
103
103
64
About Oil And Gas Extraction in Freeport
There are 103 businesses classified under Oil And Gas Extraction in Freeport, Texas. 103 have phone numbers on file. 103 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific oil and gas extraction companies in Freeport.
Top Cities for Oil And Gas Extraction in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 57K |
| Odessa | 6K |
| Midland | 3K |
| Victoria | 3K |
| Sugar Land | 3K |
| Dallas | 2K |
| Cedar Park | 2K |
| Magnolia | 1K |
| Fort Worth | 1K |
| Spring | 959 |
Search Oil And Gas Extraction
Other Industries in Freeport
- Wholesale Trade-non-durable Goods (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (231)
- Food Stores (212)
- Nonclassifiable Establishments (191)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (190)
- Water Transportation (142)
- Business Services (134)
- Construction Special Trade Contractors (82)
- View all industries →