Legal Services in Birmingham, Alabama
8K legal services businesses in Birmingham
8K
8K
8K
7K
About Legal Services in Birmingham
There are 8K businesses classified under Legal Services in Birmingham, Alabama. 8K have phone numbers on file. 8K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific legal services companies in Birmingham.
Top Cities for Legal Services in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 8K |
| Mobile | 3K |
| Montgomery | 2K |
| Huntsville | 1K |
| Tuscaloosa | 822 |
| Dothan | 636 |
| Florence | 188 |
| Daphne | 180 |
| Albertville | 164 |
| Gadsden | 150 |
Search Legal Services
Other Industries in Birmingham
- Health Services (41K)
- Business Services (37K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (32K)
- Depository Institutions (21K)
- Nonclassifiable Establishments (19K)
- Educational Services (18K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (18K)
- Wholesale Trade-durable Goods (14K)
- View all industries →