Eating And Drinking Places in Haleyville, Alabama
38 eating and drinking places businesses in Haleyville
38
38
38
14
About Eating And Drinking Places in Haleyville
There are 38 businesses classified under Eating And Drinking Places in Haleyville, Alabama. 38 have phone numbers on file. 38 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Haleyville.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 5K |
| Montgomery | 3K |
| Tuscaloosa | 1K |
| Atmore | 1K |
| Mobile | 786 |
| Pelham | 706 |
| Huntsville | 668 |
| Vernon | 614 |
| Mc Calla | 290 |
| Auburn | 274 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Haleyville
- Fabricated Metal Products, Except Machinery And Transportation Equipment (5K)
- Health Services (294)
- Apparel And Other Finished Products Made From Fabrics And Similar Materials (200)
- Nonclassifiable Establishments (134)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (98)
- Wholesale Trade-durable Goods (80)
- Miscellaneous Retail (62)
- Educational Services (60)
- View all industries →