Eating And Drinking Places in Austin, Texas
8K eating and drinking places businesses in Austin
8K
8K
8K
3K
About Eating And Drinking Places in Austin
There are 8K businesses classified under Eating And Drinking Places in Austin, Texas. 8K have phone numbers on file. 8K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Austin.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 8K |
| Austin | 8K |
| Dallas | 7K |
| San Antonio | 5K |
| Plano | 3K |
| Fort Worth | 2K |
| Coppell | 2K |
| Irving | 1K |
| Lubbock | 751 |
| El Paso | 657 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Austin
- Real Estate (53K)
- Business Services (41K)
- Nonclassifiable Establishments (35K)
- Educational Services (30K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (23K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (21K)
- Health Services (19K)
- Membership Organizations (11K)
- View all industries →